Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Tarım ve Orman Bakanı Kirişci’yi kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, Kirişci, Aliyev’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti. Selam için teşekkürlerini bildiren Aliyev, Kirişci’den Erdoğan’a selam iletmesini rica etti.

Aliyev, birkaç gün evvel Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyareti hatırlatarak, bu ziyaretin iki ülke ilgilerinin gelişmesindeki rolüne dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Aliyev, Kirişci’yi Tarım ve Orman Bakanı olarak atanmasından ötürü kutladı, kendisine çalışmalarında muvaffakiyetler diledi.

Kirişci de misyona geldikten sonra birinci ziyaretini kardeş Azerbaycan’a yaptığını vurguladı.

Görüşmede, iki ülke ortasındaki dostluk ile kardeşlik alakalarının her alanda muvaffakiyetle geliştiği ve iş birliğinin gündeminde tarımın değerli bir rol oynadığı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Aliyev, işgal sırasında o topraklardaki tarımla ilgili her şeyin Ermeniler tarafından yok edildiğini belirterek, kurtarılan topraklarda öteki alanların yanı sıra geniş çaplı tarım çalışmalarının planlandığını, o bölgede Türkiye ile tarım alanında yakın iş birliği ve ortak faaliyetlerin yürütüldüğünü bildirdi.

Görüşmede, Bakü’de düzenlenen 15. Caspian Tarım ve Besin Fuarı’nın kıymetine değildi, fuara Türkiye’nin sağladığı geniş iştirakten memnuniyet duyulduğu söz edildi.

Kabulde, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç ile Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı da yer aldı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.