Bensu Soral: Herkes birbiriyle yarış halinde

Bensu Soral, InStyle mecmuasının yeni sayısında toplumsal medyadaki hoşluk algısı hakkında şunları söyledi: “Herkes birbiriyle yarış halinde. Paylaşımların birden fazla gerçeklikten çok uzak. Velhasıl hastalıklı bir boyuta geldi. Bu hoşluk algısını değiştirebiliriz.”

Bensu Soral, InStyle Türkiye’nin yeni sayısının kapağında yer aldı. Oyuncu, “Sosyal medyanın genç bayanlara dayattığı vücut ve hoşluk algısı hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Sosyal medyanın geldiği noktada bu durum artık had safhada yaşanıyor. Ve bunun bir yerde bitmesini çok istiyorum. Herkes birbiriyle yarış halinde ve kendisinde eksiklik hisseden insanlara bu durumun ziyan verdiği ortada. Aslında en acı olan da şu ki; toplumsal medyada yapılan paylaşımların birçok gerçeklikten çok uzak. Hasılı hastalıklı bir boyuta geldi. Ama son vakitlerde bu algının yıkılması için sarf edilen gayretler da gözden kaçmamalı. Umarım daima birlikte bu hoşluk algısını değiştirebiliriz.”

“DAHA EVVEL YAŞAMADIĞIM SÜPER BİR HİS”

Ablası Hande Soral’ın oğlu Ali’yi kucağına almasıyla teyze olan oyuncu, hislerini şu sözlerle anlattı:

“Ali dünyaya geldikten birkaç gün sonra, ‘Ne hissediyorsun?’ diye ablama sormuştum. ‘Hastaneden çocuk kaçırmışız üzere hissediyorum’ dedi gülerek. Sahiden en başındaki his o. Birden küçücük biri dahil oluyor ailenize ve tüm sorumluluğu size ilişkin. Vakit geçtikçe, onu izledikçe büyülenmemek mümkün değil. Artık aklımız daima onda ve farklı kaldığımızda en çok onu özlüyoruz. Daha evvel yaşamadığım süper bir his! Teyzelik bir kusursuz.”

Bensu Soral, en güçlü yanını da şu sözlerle açıkladı: “Ne yaşarsam yaşayayım olumlu kalabilmem. Bu özelliğim hayatımı kolaylaştırıyor. Geliştirmek istediğim yönümse her işi vaktinde yapmak. Ertelememek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.