Buğday tarlası alev alev yandı, çiftçi mahsulü hasat ederek kurtarmaya çalıştı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde elektrik tellerinin birbirlerine çarpması sonucu çıkan kıvılcımlar buğday tarlasına düştü. Rüzgar nedeniyle buğday tarlası kısa müddette alevlere teslim olurken, yangın sırasında tarlası hasat edilen çiftçi de alevlerin sıçramadığı yerde kalan buğdayları biçerdöverle hasat ederek kurtarmaya çalıştı.

Olay, Düziçi ilçesi Bostanlar köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Süleyman ve Adem Şirin kardeşler öğlenden sonra kendilerine ilişkin buğday tarlasını hasat ettirmeye başladı. Hasadın yarısına geldikleri sırada tarlanın içerisinden geçen elektrik tellerinin birbirlerine çarpması sonucu çıkan kıvılcımlar tarlaya düştü.

Rüzgarın da tesiriyle kısa müddette alevlere teslim olan yaklaşık 100 dönüm tarlanın yarısı yanarak küle döndü. Haber verilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye takımları sevk edildi. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonunda yangın denetim altına alınırken, soğutma çalışmaları başlatıldı.

Öte yandan, rüzgar nedeniyle kısa müddette alevlere teslim olan buğday tarlasında devam eden hasat daha da hızlandırıldı. Yangın sırasında tarlası hasat edilen çiftçi, alevlerin sıçramadığı yerde kalan buğdayları biçerdöverle hasat ederek kurtarmaya çalıştı. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.