Ekmek fiyatlarına bir artırım daha: 1 adedi 4 TL’ye çıktı! Bugünden itibaren geçerli

Dolar kurundaki yükselişle birlikte fiyatlardaki artış sürüyor. Akaryakıt ve motorine gelen artırımlar öbür eserleri de etkilemiş ve peş peşe artırım haberleri gelmeye başlamıştı. Bir artırım haberi de Samsun’dan geldi. Samsun’da ekmeğin fiyatına 1 lira artırım geleceği belirtilmişti. Gelen artırımla birlikte Karadeniz’de 200 gramlık ekmeğin fiyatı 4 lirayı aştı.

Gelen artırım sonrası vatandaşlar isyan etti

Ekmeğe gelen artırım sonrası vatandaşlardan yansılar üst üste geldi. Esnafların maliyetlerinin arttığını ve artık ziyan ettiklerini belirten fırın işletmecisi Aynur Kol, gelen fiyat artışıyla birlikte bir nebze olsun rahatladıklarını söyledi. Vatandaşların gelen artırıma reaksiyonlarının olduğunu ve gelen yansıların daha artacağını söyleyen Kol, buna mecbur olduklarını belirtti. Öte yandan artırımlı tarife bu sabah itibariyle uygulanmaya başladı. Vatandaşların reaksiyonları ise gitgide artıyor. 

200 gramlık ekmek 4 TL

Gelen artırımla birlikte yeni ekmek fiyatları merak konusu oldu. Samsun’da gelen artırımla 200 gram ekmek 4 TL, 1000 gram Karadeniz ekmeği 20 TL, 150 gram lavaş 4 TL ve 170 gram kıyma hamuru 5 TL olarak satılmaya başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.