Evde El Kremi Nasıl Yapılır?

Evde El Kremi Nasıl Yapılır
Evde El Kremi Nasıl Yapılır

İşte ellerinizi yumuşatacak, hoş kokularıyla da sizi güzel yakalayacak üç el kremi tasviri. Her birini sırayla sınamanızı öneriyoruz. En son sıraladığımız püf noktalarını okumayı da unutmayın.

Vazelinli el kremi tasviri
2 tatlı kaşığı vazelin
1 orta boy limonun yarısının suyu
1 çay kaşığı zeytinyağı

Vazelinli el kremi yapılışı
Vazelini çay tabağına koyun. Tabağı içinde ılık su olan bir kaba oturtup eritin. Vazelin dolu tabağı su dolu kaptan çıkarın. Eriyen vazelinin içine zeytinyağı ile limon suyunu ilave edip karıştırın. Karışımı buzdolabında donana kadar bekletin. Dilediğiniz bir kaba alıp ağzını kapatın.

Kakao yağlı el kremi tasviri
1 yemek kaşığı kakao yağı
1 orta boy portakalın suyu
1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Kakao yağlı el kremi yapılışı
Kakao yağını yukarıyadaki vazelinli tasvirde söylediğimiz gibi eritin. İçine portakal suyu ile zeytinyağını katıp karıştırın. Akışkan karışımı buzdolabına koyun, katı hale geldikten sonra dilediğiniz bir kaba alıp kapağını kapatın.

Gliserinli el kremi tasviri
1 yemek kaşığı gliserin
1 minik limonun suyu
1 çay kaşığı zeytinyağı

Gliserinli el kremi yapılışı
Gliserini tıpkı kakao yağlı ve vazelinli tasvirlerdeki usulle eritin. İçine limon suyunu ve zeytinyağını ilave edip karıştırın. Buzdolabında katı hale geldikten sonra bir kaba alıp ağzını kapatın.

Püf noktaları ve teklifler:
Bu tanımlara, kokusunu hoşlandığınız bir aromatik yağdan 1-2 damla ilave edebilirsiniz. Ancak kakao yağı kokusu ile portakal kokusu geçimli olduğu için bu ikiliyi beraber kullanmanızı öneriyoruz. Ancak 2 damla vanilya yağının bu karışıma yakışacağını da belirtelim. Şayet limon ya da portakal suyunun ayarını kaçırdıysanız katı karışımdan bir çay kaşığı daha ilave edebilirsiniz. Başka Bir Deyişle vazelin, kakao yağı ya da gliserinden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir