Evde Kirpik Uzatma Yöntemleri

Her bayan bol ve uzun kirpiklere sahip olmak ister. Bakışların daha etkileyici olmasını gerçekleştiren kirpikler yüzün ifadesini değiştirir. Son senelerde kirpiklere yönelik sarfedilen birçok usul vardır. Kadınların dikkatini çeken bu yöntemler kirpik liftingi ve kirpik perması olmak suretiyle çeşitlendirilmiştir.

Her ne kadar teknolojı kozmetik sektörüne uzansa dahi bilhassa kirpik işlemlerinde uygulanan programlar devamlı yenilenme ve bakım talip yöntemlerdir. Bu yöntemlerden yararlananların adedi her ne kadar çok olsa dahi tercihini naturel ürünlerden yana kullananların adedi dahi bir o kadar çoktur. Hem elverişli değerli hatta doğallığından ötürü güvenilen olan bu yöntemler kirpiklerin uzamasını ve dolgunlaşmasını sağlayabiliyor.

EVDE KİRPİK UZATMA YÖNTEMLERİ

Tamamen naturel ürünlerle uzun kirpiklere sahip olmak hiç de zor değil öyleyse kirpik uzatmak için evde uygulanabilecek ipuçları.

HİNT YAĞI İLE KİRPİK UZATMA KÜRÜ TARİFİ

Malzemeler;

1 yemek kaşığı hint yağı
1 çay kaşığı E vitamini
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Yapılışı;

Hint yağı, E vitamini, ve Hindistan cevizi yağını bir kabın içinde karıştırın. Yüzünüzü adamakıllı temizleyip makyaj ve kirden tamamıyla arındırdıktan sonra bu karışımı bitmiş bir maskaranızın içine doldurun. Daha sonra kirpiklerinize rimel sürer gibi sürün. Bu programlamayı haftada 3 kez uygulayarak kirpiklerinizin uzamasını sağlayabilirsiniz.

VAZELİN İLE KİRPİK UZATMA

Vazelin kirpiklerinizi besleyerek sık ve uzun bir görünüme kavuşmasına yardım eder. Bir rimel fırçasını yahut parmağınızı az miktarda vazeline bulayarak kirpiklerinize sürebilirsiniz. Eğer vazelini çok kaçıracak olursanız tersine kirpikleriniz yıpranır ve kırılmalar oluşabilir. Her gece cildinizi günün leke ve makyajından etraflıca temizledikten sonra kirpiklerinize vazelin kürünü uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir