Gurbetçiler geldi, Samsun esnafının yüzü güldü

Samsun’a gurbetçilerin gelmesiyle birlikte Yabancılar Pazarı esnafının yüzü güldü.

Birçok farklı ülkeden Samsun’a gelen gurbetçiler, Yabancılar Pazarı’na uğrayarak burada başta dokumacılık olmak üzere ikramlık eşya alışverişinde bulundu.

Fiyatların uygun olması eserlere talebi daha da artırdı.

“2008’den bu yana en yeterli işimizi yaptık”

Gurbetçilerin gelmesiyle birlikte işlerde artış olduğunu lisana getiren Samsun Yabancılar Pazarı Derneği Lideri Alaadin Sayın, “Geçen sene pandemiden çıktıktan sonra 2008’den bu yana yaptığımız en âlâ işimizi yapmıştık. Pandemiden çıkınca aslında beşerler meskende bunalmıştı. O bunaltıyla alışverişe yöneldiler. Düzgün bir canlılık olmuştu. Geçen yılki üzere bu yılda işlerimiz hoş gidiyor. Gurbetçiler gelmeye başladı. İşlerimizde artış var. Yaklaşık 2 aydır işlerimizde bayağı bir yoğunluk var. Bayramda aslında 15 günlük tatilde harikaya yakın iş yaptık. Gurbetçilerin gelmesiyle birlikte şu an işlerimiz güzel. İnşallah Bafra garajı da açılırsa işlerimizde bir tık daha ilerleme bekliyoruz.” diye konuştu.

Gubetçiler Samsun’u sevdi

İHA’nın aktardığına nazaran gurbetçiler de Samsun’daki pazarın öteki vilayetlerdeki pazarlardan daha ucuz olduğu için Samsun’da alışveriş yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.