Hatay’da yaşlı bayanı akrabası 34 yerinden bıçakladı

Hatay’da 2 Ağustos’ta 23.00 sularında Kumlu ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde  M.Ç., akrabası Gülizar Düzce’nin (74) meskenine gitti.

Yaşlı bayan, kapıyı çalan M.Ç.’yi içeri aldı. Kanepede oturduğu sırada Düzce’nin kolundaki bileziğini ve para isteyen M.Ç., yaşlı bayan para ve altını vermeyince Düzce’ye şiddet uygulamaya başladı.

Beraberinde getirdiği iple Düzce’yi boğmaya kalkışan M.Ç. daha sonra akrabası Düzce’yi 34 yerinden bıçakladı.

Para ve altınları alarak kaçtı

Düzce yerde kanlar içinde kalırken, M.Ç olay yerinden Düzce’ye ilişkin para ve altınını alarak kaçtı. Birebir sokakta oturan akrabaları ve komşuları gelen sesler üzerine Düzce’nin konutuna giderek olayı polis ve sıhhat takımlarına haber verdi.

Yaralanan Düzce, konutunda birinci müdahalenin akabinde Kumlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralanan Düzce buradan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırama Hastanesi’ne sevk edildi.

Tedavisinin akabinde taburcu olan Düzce meskenine döndü. Yaralanan Düzce, “Akşam yatarken kapı çaldı. Kapıyı açtım akrabam M.Ç. içeri girdi. Benim yanıma oturdu. Benden para istedi. Yok deyince bana vurmaya başladı” dedi.

“34 bıçak darbesiyle yaralıyor, saçından tutarak betona vuruyor”

Akrabasından şiddet gören Düzce’nin oğlu ise olayı şöyle anlattı:

“Bir gece yarısı tanıdığı bir kişi geliyor kapıyı çalıyor, ‘hala’ diye sesleniyor. Bu saat gece 23.00 sularında gerçekleşiyor. ‘Hala kapıyı açar mısın’, diyor. Annem de ‘hayırdır oğlum’ diyor. Şahıs ‘ben çalışmaya gideceğim seni görmeye geldim’ diyor. Annem de kapıyı açıyor, şahıs annemin yanına oturuyor. Şahıs anneme ‘bileziğini bana verir misin’ diyor. Annem de ‘yok veremem’ diyor. Annem gerisini döndüğünde şahıs anneme bir anda vurmaya başlıyor. Şahıs beraberinde getirdiği ipi annemin boynuna geçiriyor. Şahıs annemi 34 bıçak darbesiyle yaralıyor. Annemi arttan saçından tutarak betona vuruyor. Alnının ortası ezilmiş durumda. Annem bir cani tarafından öldüresiye dövülmüş. Bizim gördüğümüz cinayete tam teşebbüs ve bunun öbür bir açıklaması yok. Tabibin dediği bıçağın küçük olması ve annemin kilolu olması münasebetiyle bıçak darbeleri iç organlarına ziyan vermemiş.”

“Anlatılmayacak ve yaşanmayacak bir durum yaşadık”

Zanlının emniyet güçleri tarafından birebir gece operasyonla yakalandığını ve kabahatini itiraf ettiğini belirten Düzce, “Şu an cezaevinde. Yan komşumuz olay sırasında gerçekleşen sesleri duyuyor. Kapıdan dışarı çıkarak ‘kim var orada’ diyor. O ortada zanlı, ‘bir şey yok, sen işine bak’ diyor. Komşumuz yan tarafta oturan akrabalarımıza sesleniyor. ‘Buradan bir ses’ geliyor diyor. Şahıs gelenlerin sesini duymasıyla art taraftan kaçıyor. Dayımın çocukları sesleri duyar duymaz konuta gelerek annemi kanlar içerisinde yerde buluyor. Yerdeki halı büsbütün kan olmuş vaziyette. Anlatılmayacak ve yaşanmayacak bir durum yaşadık. Bu kişi tanıdık biri. Şahıs dayımın torununun kocası oluyor. Eroin ve kumarcı biriymiş” diye anlattı.

Tutuklandı

Öte yandan İHA’nın aktardığına nazaran, kaçan kuşkulu tıpkı gece ilçe merkezinde polis takımları tarafından saklandığı yerde yakalandı.

Zanlı M.Ç. çıkarıldığı adliyede nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.