Huzur uygulaması! Bin polis görev aldı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı kaçakçılık, organize suçlar, terörle mücadele, asayiş, özel harekat, çevik kuvvetten oluşan bin polisin görev aldığı il genelinde, ‘Kentte huzur’ uygulaması gerçekleştirildi. Kurulan 27 uygulama noktası ve 90 umuma açık yer ile sokaklarda denetim yapıldı.

Kontrol noktalarında, şüpheli görülen kişiler, araçlar ile umuma açık alkollü ve alkolsüz mekanlarda gerçekleştirilen kontrollerde, 7 bin 205 kişinin genel bilgi taraması GBT) sorgulanırken, mekanlarda ve araçlarda yapılan denetimlerde, 9 ruhsatsız tabanca ile 1 tüfek ele geçirildi. Ayrıca, uygulamada çeşitli suçlardan aranan 43 kişi gözaltına alındı.

6122a60aae298b856b070dc9

Trafik ekipleri tarafından 1519 araç kontrol edildi, kurallara aykırı olarak seyahat eden 4 araç trafikten men edildi. Kurallara uymadığı tespit edilen 36 işletmeye de tutanak tutuldu.

6122a61cae298b856d11f9dc

KARANTİNADA OLMASI GEREKİRKEN UYGULAMADA YAKALANDI

Polis uygulama esnasında koronavirüslü hasta ile temaslı nedeniyle karantına bulunması gereken Harun Y. de yakalandı. Harun Y.’ye salgın tedbirlerini ihlal etmek kapsamında cezai işlem uygulandı. Polisin dikkati sayesinde yakalanan Harun Y. ise “Ben karantinamın bittiğini zannediyordum. Bilmiyordum. Bilseydim çıkar mıydım dışarı” dedi.

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.