İzmit'te sanayi sitesinde yangın! Araçlar büyük hasar gördü

İzmit’te sanayi sitesinde yangın! Araçlar büyük hasar gördü

Saat 22.30 sıralarında İzmit Sanayi Sitesi içerisinde bulunan bir yedek parça dükkanında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

İş yerinden yükselen alevleri görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Bu sırada hızla büyüyen yangın, bitişikte bulunan ve çoğunluğu oto tamiranesi olarak faaliyet gösteren iş yerlerine de sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine gelen çok sayıda itfaiye ekibi yangını söndürmek için çalışma başlattı. İtfaiye ekiplerinin yetersiz kalmasıyla Gölcük, Başiskele, Kartepe gibi çevre ilçelerden de takviye ekipler istendi.

Bu sırada iş yerleri içerisinde bulunan araçların yanmaması için iş yeri sahipleri ve çevrede bulunan kişiler, iş yeri içerisinde bulunan araçları forkliftler yardımıyla dışarıya çıkarmaya çalıştı.

Sokağın giriş ve çıkışında güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olası bir patlama ihtimaline karşı sık sık anonslar yaparak görevliler haricinde olay yerinde bulunan kişileri güvenli bir yere geçmeleri konusunda uyardı. Yaklaşık 2 saatlik çabanın sonucunda yangın kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle 6 iş yerinde hasar oluşurken iş yerleri içerisinde bulunan araçlar küle döndü. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarına devam ederken, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.