Kayseri Valiliğinden polisin yaralandığı olaya ait açıklama

Kayseri Valiliği, bir polisin yaralandığı olaya ait açıklama yaptığı açıklamada, şüphelinin çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 30 Ağustos’ta emniyet amirliği girişinde bir siyasi partinin gençlik kolları idaresinde bulunan kuşkulu ile karakol girişindeki vazifeli polis memuru ortasında arbede yaşandığı, başka çalışanın müdahalesi sonucu şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi.

Yaralanan polis memurunun hekim raporu alarak ilgili mercilere şikayette bulunduğunun söz edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Konunun ünitelerimize iletildiği andan itibaren yasal sistemin işletilmesi sağlanmıştır. Emniyette sözü alınan şahıs savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkartılmıştır. Çıkartıldığı mahkemece tutuklanan şahıs ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir. Şahsın yargılanması tutukluluk haliyle devam etmektedir.

Kayseri Valiliği olarak mevzuyu takip etmekte olduğumuzu, hiçbir suretle ve hiçbir münasebetle milletimizin huzuru için fedakarca misyon yapan emniyet çalışanlarımıza yapılan bu menfur saldırıyı beğenilen görmediğimizi ve bahsin takipçisi olduğumuzu kamuoyuna hürmetlerimizle bildiririz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.