Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir’de konuştu: Afganları İran’a göndereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir mitinginde konuşuyor.
Sığınmacı sorunu konusunda da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’ye gelen Afganları İran’a iade edeceğiz. Uluslararası anlaşmalar bunu söylüyor” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Milletin Sesi’ni dinlediniz. Bu sesi geniş kitlelere ulaştırmanın yanında Ankara’daki sağırlara da duyurmak zorundaydık. Onların da duyması lazımdı. Milletin arasında oturan, milletin halini düşünen yöneticilere ihtiyacımız var. Toplandığımız meydan sıradan bir meydan değil. Kuvâ-yi Milliye Meydanı. Kuvâ-yi Milliyeciler var burada.

Lozan’ın yıldönümünü bayram ilan edeceğiz. Bu teklifi yaparken akla karayı bir daha göreceğiz. Bu teklifi TBMM Genel Kurulu’na getirirken kimlerin vatansever olduğunu hep beraber göreceğiz. O gün TBMM’nin Genel Kurulu’nu izlemenizi isteriz. Lozan’ın ne olduğunu 7 düvele anlattık. Henüz kendi ülkemizde bazı çevrelere anlatamadık. Onu da anlatacağız. Türkiye bütün mazlum milletlere örnek olan, önderlik yapan bağımsızlık savaşını veren ülkedir.
Kuvâ-yi Milliye’nin başkenti Balıkesir’e İstiklal Madalyası vermek lazım. Kimler Balıkesir’in yanında onu da göreceğiz. “

Ayrıntılar Geliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.