Kezzap ve bıçakla saldırdığı tez edilen bayanın özgür kalmasına reaksiyon

İstanbul Şişli’de oturduğu meskenin penceresinden sokaktan geçenlerin üzerine çamaşır suyu döken, komşularına saldıran ve şikayetlerin akabinde kendisini gözaltına almaya gelen polisin binaya girmemesi için üzerlerine kaynar su döken bayanın hür kalmasına sokak sakinleri reaksiyon gösterdi.

19 Mayıs Mahallesi’nde dün 11.30 sıralarında yaşanan olayda, 4 katlı binanın 3’üncü katında oturan Nergis K., meskeninin penceresinden sokaktan geçenlerin üzerine cam şişe fırlatıp, çamaşır suyu dökmeye başladı.

Uzun yıllardır komşularına ve sokaktan geçenlere rahatsızlık verdiği öğrenilen bayan tüm ikazlara karşın eline geçirdiğini sokağa atmaya devam edince polise haber verildi. Polisin geldiğini gören Nergis K., konuta girmemeleri için bu sefer de polisin üzerine kaynar su döktü. Bir mühlet sonra içeri giren polis tarafından gözaltına alınan bayan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bir mühlet sonra hür bırakılan Nergis K. akşam saatlerinde tekrar meskenine döndü.

TEPKİ GÖSTERDİLER

Yıllardır kendilerine ziyan verdiğini sav ettikleri Nergis K.’nın gözaltına alındıktan birkaç saat sonra özgür bırakılmasına sokak sakinleri reaksiyon gösterdi.

Bipolar bozukluğu olduğu argüman edilen Nergis K.’nın çabucak her gün yoldan geçenlerin üzerine bir şeyler attığını tez eden sokak sakinlerinden Derya Yıldız “Burada kalan bayan arkadaş, sarımsak, sıcak su, aklınıza gelebilecek her şeyi atabiliyor. Buradan korkarak geçiyoruz, biz bu bayandan şikayetçiyiz. Ben buraya taşınalı 4 sene oldu, bunu çabucak hemen her gün yapıyor” dedi.

Zeynep K.

BIÇAKLA SALDIRDI İDDİASI

Yan taraftaki binada bulunan restoranın işletmeciliğini yapan Zeynep K., Nergis K.’nın bir mühlet evvel kendisine bıçakla saldırdığını öne sürerek şunları söyledi;

*Komşumuz olan hanımefendinin aklı istikrarının yerinde olmadığı sav ediliyor. Kendisinin de bu istikamette argümanı var. Ben dükkanımın tentesini daima açmak zorundayım, zira daima bir şeyler atıyor. Yediğini, içtiğini, cam şişe, kezzap, çamaşır suyu ısıtıp atıyor.

*Bu bir insan işi değil. Bize tehditler, küfürler ve hakaretler savuruyor. Bunlara alıştık artık. Geçen sefer bana saldırdı. Eline aldığı bıçak ile benim üzerime koştu.

*O esnada o bıçak saplanacakken, bir arkadaşım ortaya girdi; ortaya giren arkadaşımın boynuna saplandı. Kendisi darp raporu aldı. Hekimin bize söylediği; ‘hayati noktayı 2-3 milimetreyle ıskalamış.’ Bu iş tehdidi, hakareti aştı, hayati tehlikeyle karşı karşıyayız. İş çığırından çıktı artık. Kendisi aslında mecnun, bizi de delirtecek.

*Dün buraya gelen itfaiye ve polis takımlarının başsın atmadığını bırakmadı. Kendileri de gördüler. Sokakta şu an her yer pislik dolu. 3-4 gün evvel de buradan geçen birinin başına portakal ya da mandalina üzere bir şey attı.

Eylül C.

İMZA TOPLANDI, SAVCILIĞA HATA DUYURUSUNDA BULUNULDU

Sokak sakinlerinden Eylül C. ise Nergis K. ile ilgili uzaklaştırma kararı aldırmak için müracaatta bulunmalarına karşın olumsuz karşılık aldıklarını söyledi. Eylül C., şunları söyledi;

*Biz 5 yıldır buradayız; 5 yıldır bu bayandan çekiyoruz. Fakat mahalle sakinleri 15 yıldır olayın sürdüğünü söylüyor. Ben yaklaşık 20 gün evvel imza topladım. Kaymakamlığa götürüp, savcılığa hata duyurusunda bulundum.

*Polis geldi, bu bayan alındı. Fakat mahkemeden tekrar salındı. Artık çığırından çıktı, sanırım ilaçlarını da almıyor. Dün polis alıp götürdüğünde mahalle olarak rahat edeceğimizi düşündük. 3-4 saat sonra hanımefendi geri geldi.

*Mahkemeye çıkartılıp geri bırakılmış. Buraya geldiği vakit çalışan arkadaşımıza küfür edip, ‘siz benden çekeceksiniz’ demiş. Bu mahalleyi yakacağını söylüyor. Kendisinin elinde, akli istikrarının yerinde olmadığını gösteren kapı üzere rapor olduğunu söylüyor. Biz onu gönderdiğimiz vakit, davulla, zurnayla geleceğini söylüyor. Biz uzaklaştırma kararı talep ettik, kabul edilmedi.

Öte yandan, Nergis K.’nın 2 ay evvel restoranın tabelasını çekiçle kırdığı manzaralar ortaya çıktı. İmajlarda, bayanın elinde çekiçle tabelaya yaklaşıp, vurduğu anlar görülüyor. Nergis K., tabelaya vurduktan sonra süratlice uzaklaşıyor. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.