Kürşat Yılmaz hacca gitti, Bahçeli’ye teşekkür etti

Çıkar emelli kabahat örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, taammüden yaralama, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma kabahatlerinden karar giyen ve 16 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Kürşat Yılmaz hacca gitti ve toplumsal medya hesabından fotoğraf paylaştı.

Yılmaz fotoğrafın altına yazdığı açıklamada “Üstadım Sayın Ahmed Hulusi’nin Himmeti, Sayın Liderim Devlet Bahçeli’nin çok büyük yardımları ile Umre ve Hac misyonumu yerine getirmekteyim. Allah’a şükrediyorum, büyüklerime teşekkür ediyorum. Toplumsal medyadan dua isteyen tüm dostlarıma, yola çıkarken dua isteyen sevgili dostlarıma, buraya gelmemde emeği geçen arkadaşlarıma, gönlümden geldiği üzere dua edip, onlar ve Türk İslam âlemi için tavaf yaptım” tabirlerini kullandı.

Burç isimli tarikatın önderi olduğu öne sürülen Ahmed Hulusi Akten müzikçi Mustafa Ceceli’nin sona eren evliliği ve İntizar’ın kapalı kamera manzaralarıyla gündeme gelmişti.

KÜRŞAT YILMAZ KİMDİR?

Kürşat Yılmaz, 30 Ekim 2005 tarihinde “Çıkar gayeli cürüm örgütü kurmak, yönetmek, nitelikli yağma, tehdit, taammüden yaralama, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma” üzere kabahatlerden 66 yıl 3 ay 15 gün mahpusla cezalandırıldı. Yılmaz 16 yıl Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde kaldı.

Kürşat Yılmaz, avukatlarının başvurusu üzerine tekrar yargılama talebi, evraktaki bir kısım cürümler istikametinden kabul edildi, 32 yıllık cezadan beraat etti. Bu cezanın infazdan düşürülmesinin akabinde kalan ceza istikametinden infaz mühleti tamamlanan Yılmaz tahliye edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.