Melih Saatçı: Kupa her vakit el üstünde tutulmalı, öteki yerlerde değil!”

Trabzonspor dün gece yaşadığı hem ruhsal hem de fizikî boşalım ile şampiyonluk kupasını kaldırarak, kazanmayı ve de hak ettiği şampiyonluk apoletini yıllar sonra takmayı başardı.

Trabzonspor’un Altay maçına değinmeden evvel şampiyonlukta emeği geçen başta Ahmet Ağaoğlu olmak üzere idare şurasını ve teknik yönetici Abdullah Avcı’yı ve de dönem başından bu yana çabucak hemen her maçta harika bir çaba ortaya koyan Trabzonsporlu futbolcuları tekrar kutluyorum.

Şampiyonluk kazanılırken olmazsa olmazların başında gelen Trabzonspor topluluğunu ve de harika taraftarını da ayrıyeten kutluyorum. Dün akşam Altay maçı öncesi yaşanan kutlamalar yeniden süperdi. Denizden tekneler eşliğinde futbolcuların maç otobüsüne getirilmesi ve şovlara uğurlanması hoş görüntülerdi. Bu kadar hoşluklar varken hiç mi aksilikler yoktu? Toplumsal medyada bir iki futbolcunun kupa ile çekilen özel fotolarını hiç beğenmedim beğenilen olmadı. Kupalar manevi bedellerdir ve çok özeldirler. Kupa duruştur. Kupa her vakit el üstünde tutulmalı, öteki yerlerde değil! Dün akşam ki kutlamalardan ötürü hem mental hem de fizikî manada yorgun olan Trabzonsporlu oyunculardan Altay deplasmanın da oyun ve sonuç manasında beklentim yoktu. Oyun üzerinden bu maçın tahlilinin yapılmasını da çok yanlışsız bulmuyorum. Yıllar sonra, her türlü yapılan haksızlıklara karşı hasretle beklenen ve yeniden de her sene amacından vazgeçmeyen bir ekibin tutku ile şampiyonluğa ulaşmasını tüm Türkiye izledi. Trabzonspor da yeni maksat elde ki mevcut takıma çok kıymetli destekler yaparak Şampiyonlar Ligi Play-off’’larına sıkı bir formda hazırlanmak ve de Şampiyonlar Ligi’ne kalmak olmalı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.