Meteoroloji ve AFAD uyardı: Fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan kestirimlere ve AFAD tarafından yayınlanan ikazlara nazaran haftanın birinci günlerinde yurdun batısında fırtına kendini gösterecek. Sıcaklıklar değişmeyecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni haftaya dair hava durumu iddialarını yayınladı. Yayınlanan varsayımlara nazaran bugün ve yarın kuvvetli rüzgar yurdun kıymetli bir kısmını etkileyecek. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nde rüzgarın hayatı olumsuz etkilemesi bekleniyor.

AFAD’DAN İHTAR GELDİ

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere nazaran, pazartesi sabah saatlerinden itibaren, Marmara’nın güneyi ile Kuzey Ege’nin kıyı kesitinde fırtına bekleniyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı önlemli olun” denildi.

SAĞANAK VE RÜZGARA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey ve iç bölümlerinin kesimli, yer yer çok bulutlu; Karadeniz kıyıları, İstanbul’un boğaz ve kuzey kısımları, Kırklareli, Edirne, Kastamonu, Amasya, Tokat, Artvin ve Ardahan ile Sivas’ın batı, Yozgat’ın doğu, Kayseri ve Gümüşhane’nin kuzey etraflarının mahallî sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.

Yağışların, Ordu ve Giresun etrafları, Samsun’un doğu etrafları (Salıpazarı) ile öğlenden sonra Trabzon ve Rize etraflarında kuvvetli (21-50 kg/m²), Giresun ve Trabzon’un doğusu ile Rize kıyılarında çok kuvvetli (51-75 kg/m²) olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.