Milletin Sesi İstanbul mitinginin ayrıntıları belirli oldu

CHP’nin İstanbul Maltepe’de gerçekleştireceği ‘Milletin Sesi’ mitinginin ayrıntıları belirli oldu. Mitingte evvel vatandaşlar kelam alacak, akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP’li belediye liderleri, milletvekilleri, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle Bursa’dan İstanbul’a alınan ‘Milletin Sesi’ mitinginin ayrıntıları muhakkak oldu. 21 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de Maltepe Kıyı Miting Alanı’nda yapılacak olan mitingde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından evvel vatandaşlar, yaşadıkları adaletsizliklere dair kelam alacak.

PROTOKOL KURALI UYGULANMAYACAK

Tüm siyasi parti ve STK’ların da davet edildiği, Türk bayrağı ve CHP bayrağı dışında rastgele bir özel flama ya da bayrağın kullanılmayacağı mitingde protokol kuralı uygulanmayacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkez İdare Heyeti üyeleri, Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleri, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun miting konuşmasını halkın ortasında takip edecek. CHP başkanı, kürsüdeki konuşmasını yalnız gerçekleştirecek. CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının akabinde miting sona erecek.

YERLİ VE YABANCI 300’Ü AŞKIN BASIN MENSUBU AKREDİTE OLDU

120 metrelik dev bir sahnenin kurulacağı mitingde, yabancı basın mensupları için anlık Türkçe çeviri olacak ve engelli bireyler için de işaret lisanı tercümanı bulunacak. 15 kamera ve 1 drone ise mitingi takip edecek ve medya organlarına canlı yayın akışı sağlayacak. Basın mensupları için bilgi ve data akışının kolaylaşması için ise alanda 15 baz istasyonu ile birlikte özel Wi-Fi çizgileri kurulacak. Yerli ve yabancı basın mensupları ile birlikte Maltepe Kıyı Miting Alanı’nda 350’yi aşkın basın mensubu mitingi takip edecek.

MİTİNGE KATILAN VATANDAŞLARIN GÜVENLİĞİ TAM OLARAK SAĞLANACAK

21 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de Maltepe Kıyı Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek ‘Milletin Sesi’ mitinginde vatandaşların güvenliği için de özel olarak tedbirler alınıyor. Miting öncesi ve sonrasında rastgele bir sıhhat sorunu yaşanması durumunda 50 ambulans vazife yapacak ve 3 sıhhat çadırı da mitinge katılan vatandaşlar için hizmet verecek. Ayrıyeten, özel güvenlik vazifelileri ve parti vazifelileri ile birlikte 5000 polis alanda misyon yapacak.

ADALET, BİRLİK, DAYANIŞMA VURGUSU

Miting, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla son bulacak. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında adalet vurgusunu öne çıkarması, birlik-dayanışma bildirileri vermesi bekleniyor.

Öbür partilere genel lider seviyesinde davet yapılmazken, bilhassa 6’lı masada bulunan partilerle birlikte muhalefet partilerin vilayet yöneticileri mitinge davet edildi.

AFİŞTE, KILIÇDAROĞLU VE KAFTANCIOĞLU BİRLİKTE YER ALDI

Miting davet afişinde ise Kılıçdaroğlu ile birlikte Kaftancıoğlu’nun fotoğrafı yer alırken, slogan olarak da Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da yaptığı konuşmada kullandığı “Canan yavuzdur, yüreklidir” cümlesi yer aldı.

SANAT TOPLULUĞUNUN DEĞERLİ İSİMLERİNDEN DAVET

Sanat topluluğunun kıymetli isimleri, çektikleri görüntüler ile ‘Milletin Sesi’ İstanbul Mitingi’ne takviyede bulundu. İştirakin ağır olması beklenen miting öncesinde CHP İstanbul Kültür ve Sanat Komisyonu’nun Twitter hesabından yayınlanan görüntüler dakikalar içerisinde binlerce toplumsal medya kullanıcısına ulaştı.

Sanat topluluğunun kıymetli isimleri, çektikleri görüntüler ile ‘Milletin Sesi’ İstanbul Mitingi’ne takviyede bulundu. İştirakin ağır olması beklenen miting öncesinde CHP İstanbul Vilayet Başkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi resmi Twitter hesabından yayınlanan görüntüler dakikalar içerisinde binlerce toplumsal medya kullanıcısına ulaştı.

Dayanak bildirisi yayınlayan isimler ise şöyle: Edip Akbayram, Onur Akın, Sunay Akın, Belkıs Akkale, Metin Akpınar, Mustafa Alabora, Orhan Alkaya, Ali Altay, Hüsnü Arkan, Hürdağ Aydın, Rutkay Aziz, Selda Bağcan, Ataol Behramoğlu, Cahit Berkay, Zeynep Beşerler, Hasret Biter, Mazlum Çimen, Şevket Çoruh, Güvenç Dağüstün, Füsun Demirel, Sevinç Erbulak, Halil Ergün, Ceylan Ertem, Erdal Erzincan, Müjdat Gezen, Pelin Pınar Giritlioğlu, Mehmet Gümüş, Tülay Günal, Emrah Karaca, Aysun Kocatepe, Ali Kocatepe, Niyazi Koyuncu, Berna Laçin, Zülfü Livaneli, Vedat Sakman, Zuhal Olcay, Suavi, Işık Sürer, Burhan Şeşen, Ahmet Ümit, Levent Üzümcü, Nejat Yavaşoğulları.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.