Mustafa Sarıgül: ‘6’lı masa için en yanlışsız aday Kılıçdaroğlu’

TDP Genel Lideri Mustafa Sarıgül, cezaevlerindeki mahkumlara yönelik af talebini yinelemek için Bolu’ya geldi.

Bolu T Tipi Kapalı Cezaevi önünde gazetecilere açıklama yapan Sarıgül, “Af talebimiz, siyasi bir talep değil büsbütün vicdani bir taleptir. Toplumsal barış ve kardeşlik hukuku için ‘Affet Türkiye’m’ diyorum. Türkiye’de pandemi şartları sebebiyle süratli yargılamalar oldu. Gözden kaçan birtakım mevzular oldu. Cezaevlerinde 40 kişilik koğuşlarda 50-60 kişinin olduğu haberleri var. Bilhassa pandemi şartları münasebetiyle esnaflarımız ekonomik olarak son derece badireye düştü. Çeklerini ve senetlerini ödeyemediler. Binlerce esnafımız maalesef ödeme zahmeti içine düştü. Bu nedenle bir sicil affına da muhtaçlık var” dedi.

‘HER VAKİT DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ’

Sarıgül, 6’lı masanın adayının Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, “6’lı masa bir aday gösterecekse en hakikat aday; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur, ana muhalefet partisi başkanıdır ancak tabi ki takdir, kendilerinindir” diye konuştu.

?Türkiye-Yunanistan krizinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alacaklarını açıklayan Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi olarak her vakit devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Bir gece birden gelebiliriz’ lafı, son derece pahalıdır. Yunanistan; Avrupa’nın, Amerika’nın şımarık çocuğudur. Bir sefer daha Yunanistan bilsin ki bizim iç siyasette farklılıklarımız olabilir ancak toprak ve bayrağımız kelam konusu olduğu vakit Cumhurbaşkanı’mız ve devletimizin yanında yer alırız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.