NASA, UFO avına katılıyor

Üst seviye bir yetkili perşembe günü yaptığı açıklamada, NASA’nın UFO avına katıldığını ve tanımlanamayan olayların müşahedelerini inceleyecek bir takım oluşturduğunu söyledi.

NASA’nın yaptığı duyuru, geçen yıl 140’tan fazla uçan objeyi raporlayan ulusal istihbarat yöneticisi tarafından yayınlanan bir rapordan birkaç hafta sonra geldi.

NASA’dan Thomas Zurbuchen, uzay ajansının Pentagon ve istihbarat teşkilatlarının müşahedelerini manalandırmak için halihazırda yürüttüğü uğraşlara bilimsel bir bakış açısı getireceğini söyledi.

Dokuz sayfalık raporda birçoğu deniz havacıları tarafından tespit edilen uçan cisimlerin ne olduğu konusunda kesin bir sonuca varılamadı. Yetkililer, objelerin Çin, Rusya yahut öteki ülkeler tarafından geliştirilen bir çeşit ileri havacılık teknolojisi olduğuna dair rastgele bir ispat bulamadıklarını söyledi. Ayrıyeten dünya dışı kaynaklardan geldiklerine dair de hiçbir delil yoktu.

YILLARDIR AÇIKLANAMAYAN SORUNU ARAŞTIRACAKLAR

NASA yaptığı açıklamada, “Bu çeşit müşahedelerin hudutlu sayıda olması, olayların tabiatı hakkında bilimsel sonuçlar çıkarmayı zorlaştırıyor” dedi. Ajans, yalnızca ulusal güvenlikle değil, tıpkı vakitte uçmanın güvenliğiyle de ilgilendiğini söyledi.

Görülen nesnelerin ya da karşılaşılan olayların Dünya dışı olduğuna dair rastgele bir delil olmasa da NASA, jenerasyonlar uzunluğu açıklanamamış bir sıkıntıya bilimsel titizlikle yaklaşmak istediğini belirtiyor.

Zurbuchen yaptığı açıklamada, “Bilinmeyene dair anlayışımızı geliştirmemize yardımcı olabilecek araçlara ve takıma sahibiz. Bilimin ne olduğunun tam tarifi budur” dedi.

NASA’nın araştırmaları, New York’taki Simons Vakfı’nın lideri David Spergel ve NASA’nın bilim misyonu müdürlüğünde araştırmadan sorumlu yardımcı yönetici yardımcısı Daniel Evans tarafından yönetilecek. NASA, sonbaharda başlayacak olan çalışmanın yaklaşık dokuz ay süreceğini ve 100.000 dolardan fazlaya mal olmayacağını söyledi. Zurbuchen, çalışmaların Pentagon’un gayretlerinden bağımsız olacağını da belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.