Nwakaeme’nin Trabzonspor’dan talep ettiği sayı ortaya çıktı

“Parayı sorun edecek en son beşerim. Sevgi ve hürmetin paradan çok daha kıymetli olduğunu biliyorum” diyen Trabzonspor’un Nijeryalı oyuncusu Anthony Nwakaeme’nin, bordo-mavili kulüpten yıllık 3 milyon 500 bin Euro (58 milyon 952 bin TL) talep ettiği öğrenilirken, Trabzonspor ise oyuncuya maaş ve imza parasıyla garanti 2 milyon Euro (33 milyon 687 bin TL) teklif etti.

Romanya’nın Petrolul Ploiesti ve Üniversitatea Cluj, İsrail’in Hapoel Raanana ve Papoel Beer Sheva ekiplerinde forma giydikten sonra 2018 yılında Trabzonspor’a transfer olan Nwakaeme, Medipol Başakşehir ile oynanacak olan maçın akabinde bordo-mavili kulüpte 4. dönemini tamamlayacak ve özgür statüye geçecek.

Trabzonspor İdaresi ve Teknik Yönetici Abdullah Avcı’nın grupta kalmasını istediği Nijeryalı oyuncuyla uzun müddettir yapılan görüşmelerde somut adım atılamamıştı. Bunun nedeni ise Nijeryalı oyuncunun bordo-mavili kulüpten talep ettiği sayıya dayanıyor.

TRABZONSPOR’DAN İSTEDİĞİ FİYAT

“Parayı sorun edecek en son beşerim. Sevgi ve hürmetin paradan daha çok kıymetli olduğunu biliyorum “diyen Nwakaeme,’nin, bordo-mavili kulüpten yıllık 3 milyon 500 bin Euro (58 milyon 952 bin TL) talep ederken, Finansal Fair-Play’in yanı sıra grup içi istikrarları de ön planda tutan Trabzonspor Yönetimi’nin oyuncuya yıllık 1 milyon 500 bin Euro net maaş ve 500 bin Euro da imza parasıyla toplam 2 milyon Euro (33 milyon 687 bin TL) teklif ettiği öğrenildi. Bordo-mavili kulübün bu teklifine oyuncu şimdiye kadar olumlu bir karşılık vermedi.

MUKAVELESİ HAZIR

Karadeniz grubu, Nijeryalı oyuncuya yaptığı 2 milyon Euro’luk teklif üzerinden mukaveleyi imzalaması için hazır tutarken, Nwakaeme ise Karadeniz takımına şimdi olumlu karşılık vermedi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.