Pınar Gültekin cinayetinde gerekçeli kararı savunan Ersan Şen canlı yayında linç yedi

Habertürk TV’de Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Uzunluğuna programında gündeme dair mevzular ele alındı.

Programın bir kısmında Pınar Gültekin’in canlı diri yakılarak öldürüldüğü davaya ait gerekçeli karar da ele alındı.

Ersan Şen: “Hukuk kararlarına duygusal yaklaşılmamalı”

Konuklardan hukukçu Ersan Şen, cinayet de katile verilen ceza indimi de vicdanları yaralasa da, kanun uygulayıcıların kararlarına hürmet gösterilmesi ve duygusal yaklaşılmaması gerektiğini söyledi.

Ersan Şen’in bu söylemi sonrası başta moderatör Hülya Hökenek dahil konuklar, ceza hukukçusunun tespitine şiddetle karşı çıktılar.

“İstediğiniz kadar kabul etmeyin, yargıçları gömemezsiniz. İşinize gelen kararı beğenip, işinize gelmeyeni beğenmeyeceksiniz. Belgenin içeriğini biliyor musunuz? Bilmiyorsunuz. Ondan sonra yarın nasıl adalet arayacaksınız? Mahkemeler sizin istediğiniz üzere karar vermez, o denli bir dünya yok. Eleştirebilirsin kızabilirsin, ancak yarın birgün o mahkemelerin karşısına çıktığında kendini nasıl savunacaksın?” diyen Ersan Şen’e yansılar dinmedi.

Faruk Aksoy: “Önüne gelen ekonomist kesiliyor, bir şey demiyorsunuz”

Gazeteci Faruk Aksoy, “Önüne gelen hükümete, iktisada, maliyeye saldırıyor, ekonomist kesiliyor, bakanlara saldırıyor bir şey demiyorsunuz.” sözleriyle karşılık verdi.

Tartışmanın uzaması nedeniyle moderatör Hülya Hökenek “Bir yere varamayacağız, diğer mevzuya geçelim” diyerek nokta koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.