Sörloth’tan transfer açıklaması! Beşiktaş ve Fenerbahçe…

Forvet transferi yapmak isteyen Fenerbahçe ve Beşiktaş, bonservisi RB Leipzig’de bulunan Alexander Sörloth’u gündemine almıştı.

Norveçli golcüden geleceğine ait kıymetli açıklamalar geldi. Norveç basınına konuşan yıldız futbolcu bu dönem kiralık değil, kalıcı bir transfer yapmak istediğini söyledi.

İşte Sörloth’un öne çıkan açıklamaları:

“İhtiyacım olan süreyi aldığımda vazifemi yerine getiririm”

“Ben gereksinimim olan süreyi aldığımda misyonumu yerine getiririm. Gittiğim her kulüplerde bu bu türlü olmuştur.”

“Bu durum beni rahatlattı”

“Real Sociedad’ın satın alma hususunun mühleti geçti fakat görüşme yapmak mümkün. Satın alma hususu geçtikten sonra oynamayacağımı düşündüm. Lakin ondan sonra daha fazla itimat kazandım, bu durum beni rahatlattı”

“Birçok futbolcu vakte ve inanca muhtaçlık duyuyor”

“Herkes sonunda ne kadar düzgün olabileceğimi gösterdiğimi söyledi. Bence en düzgün performansı göstermek için birçok futbolcu vakte ve itimada muhtaçlık duyuyor.”

“Harika taraftarlar var”

“Sadece bir yıldır İspanya’da forma giymeme karşın, şayet Real Sociedad’da kalsaydım bu makus olmazdı. Kusursuz taraftarlar var.”

İsminin Fenerbahçe ve Beşiktaş anılmasıyla alakalı da konuşan Sörloth şu sözleri kullandı:

“Hala özlediğim bir durum”

“Türkiye, kusursuz bir futbol ülkesi, çok hoş anılarım var Türkiye’den. Maç günleri muhakkak büyüleyiciydi, hala özlediğim bir durum. Geri dönmekle ilgili soruya karşılık verdiğimde ortalık karışıyor. (Gülerek)

“Kalıcı bir transfer yapmak istiyorum”

“O kadarını düşünmedim fakat bu yaz kiralanmak değil, kalıcı bir transfer yapmak istiyorum. Benim için kıymetli olan istendiğim ve kıymetli bir rol oynayacağımı düşündüğüm bir grupta yer almak. Real Sociedad, Leipzig yahut öbür bir grup… Bir ekibe gitmek ve yüksek seviyede birkaç yıl devamlılık göstermek hoş olabilir. Bunun mesleğim için yarar sağlayıp sağlamayacağını görmek hoş olur.”

Son iki transferinde, dönemin başlamasının akabinde transfer olduğunu ve bu durumun grup arkadaşlarına ve teknik yöneticiye alışmak konusunda vaktin geçmesine neden olduğunu belirten Sörloth, bu yaz daha erken transfer olmak istediğini söyledi.

Bonservisi 12 milyon Euro

Öte yandan Sörloth ile röportajı gerçekleştiren TV 2, Leipzig’in golcü futbolcu için 10-12 milyon Euro bonservis beklediğini ve Real Sociedad’ın önümüzdeki günlerde transfer için Alman takımıyla görüşeceğini tabir etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.