Temel Karamollaoğlu’ndan konut paketi yansısı: Şimdiden fiyatların süratli bir halde yükselmesine sebep oldu

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın dünkü kabine toplantısının akabinde açıkladığı konut kredisi paketiyle ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı.

Karamollaoğlu, “Fiyatlardaki şişmeyi düşürmek bir yana, daha şimdiden fiyatlar süratli biçimde yükseldi” dedi.

“İKTİDARIN KAYMAĞINI YİYENLERE YÖNELİK BİR DÜZENLEME”

Düzenlemenin düşük ve orta gelirlere uygun olmadığını belirten Karamollaoğlu, “Hükümetin açıkladığı paket; orta sınıfın ve düşük gelir kümelerinin konut sahibi olması için değil, büyük konut üreticilerinin ellerinde kalan konut stokunu bitirmek için yapılmış ve yeniden AK Parti iktidarının kaymağını yiyen dar bir kümeye yönelik çıkartılmış bir düzenlemedir” sözlerini kullandı.

Paketin konut fiyatlarının daha da arttıracağını vurgulayan Karamollaoğlu, “Bu düzenleme küçük bir azınlığın yararına planlanırken; orta sınıfın konut sahibi olmasını ise daha da imkansızlaştıracaktır. Konut fiyatlarındaki şişmeyi düşürmek bir yana, daha şimdiden fiyatların süratli bir formda yükselmesine sebep olunmuştur” dedi.

“BU OYUN ENİNDE SONUNDA İKTİDARIN AYAKLARINA DOLANACAK”

“Eğer konutla ilgili makul ve insanımızı önceleyen bir düzenleme yapılacaksa; bütün maliyetleri standardize edecek, arsa maliyetinden üretim ve yapı maliyetlerinin düşürülmesine kadar birçok hususu regüle eden bir perspektif ile mevzuyu masaya yatırmak mecburiliği kelam konusudur” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

  • Fakat kelam konusu paket; yalnızca ancak yalnızca Ak Parti’nin ‘yeni ve yeniden’ bir oyunudur. Bu oyun ve hokkabazlık eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak; ama ne yazık ki topluma da maliyeti çok büyük olacaktır. İktidarın yanlış siyasetlerinin sebep olduğu maliyeti daha fazla üstlenmek zorunda değiliz. Rantı, betonu ve bir avuç insanın menfaatini önceleyen bu iktidarı, artık konut sahibi olmayı hayal bile edemeyen, kirasını dahi ödeyemeyen milyonlarca insanımızla birlikte değiştireceğiz!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.