Top Gun: Maverick, Titanic’in rekorunu kırdı

Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı aksiyon filmi “Top Gun: Maverick”, pilot Pete Maverick Mitchell’in hava kuvvetlerine geri dönüşü sonrası yaşananları işliyor.
Tony Scott imzalı orijinal ‘Top Gun’dan 36 yıl sonra gelen devam filmi, 1 milyar doları geçen hasılatıyla Tom Cruise’un kariyerinde en çok izlenen film olma unvanını elde etti. Cruise’un kariyer rekorunın yanı sıra film, yeni bir hasılat rekoru daha kırdı.
Mayıs ayının son haftasında vizyona giren ‘Top Gun: Maverick’ vizyon yolculuğuna halen başarıyla devam ederken, dünya çapındaki hasılatı 1 milyar dolar sınırını geçtiği için şimdilik 2022’nin en çok kazanan filmleri listesinde ilk sırada yer alıyor. ‘Top Gun: Maverick’in yeni rekoru ise ABD gişesinde gerçekleşti.

NTV’nin aktardığına göre film, tüm zamanların en ikonik ve en çok kazanan filmlerinden biri olan 1997 tarihli ‘Titanic’in toplam hasılatını geçerek, Paramount Pictures’ın Kuzey Amerika gişesinde (ABD ve Kanada) en çok kazanan filmi oldu. Toplam 600 milyon 7 dolarlık kazancıyla ‘Titanic’ tam 25 yıldır, Paramount’ın en başarılı filmiydi, fakat artık bu unvan da 601 milyon 9 dolar ile ‘Top Gun: Maverick’in elinde.
Odatv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.