Twitter CEO’su Parag Agrawal: Spam hesaplarla uğraşımız tam

Twitter, bu ayın başlarında, birinci çeyrekte para kazanılabilir günlük etkin kullanıcıların yüzde 5’inden daha azının yanlış yahut bot hesap olduğunu açıkladı.

Ünlü milyarder Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bu sayıya inanmadığını ve Twitter için yaptığı 44 milyar dolarlık mutabakatın süreksiz olarak askıya alındığını duyurmuştu.

AA’da yer alan habere nazaran Twitter CEO’su Parag Agrawal, toplumsal medya platformundaki spam hesaplarının sayısıyla ilgili tasalar nedeniyle, şirketinin spam hesaplarıyla uğraş kabiliyetini savundu.

Agrawal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, her gün mümkün olduğu kadar çok spam hesabını tespit etmeye ve kaldırmaya güçlü bir biçimde teşvik edildiklerini aktardı.

“Sahte görünen hesaplar gerçek çıkabiliyor”

Her gün yarım milyondan fazla spam hesabını askıya aldıklarını ve her hafta spam olabileceğinden şüphelenilen milyonlarca hesabı kilitlediklerini söyleyen Twitter CEO’su, yüzeysel olarak geçersiz görünen birçok hesabın aslında gerçek bireyler olmasının bir zorluk oluşturduğuna işaret etti.

Agrawal, son 4 çeyrekte toplumsal medya platformundaki spam hesaplarına ait dahili kestirimlerin yüzde 5’in epeyce altında olduğunu bildirdi.

Auto Copied

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.