Yayaya çarparak vefatına neden olan sürücüyü kırık far modülleri yakalattı

Samsun’da E.G’ye çarparak vefatına neden olan kamyon şoförü, jandarma takımları tarafından olay yerindeki kırık far kesimlerinden yola çıkılarak yakalandı.

Samsun Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları 15 Ağustos’ta Ankara-Samsun kara yolunda akşam Erol Gültekin (55) isimli şahsın aracın çarpması sonucu meyyit olarak bulunduğu ihbarını aldı.

Gültekin’e çarparak vefatına neden olan sonra da olay yerinden kaçan şoförün bulunması için çalışma başlatan Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) olay yerinde araca ilişkin kırık cam modülleri tespit etti.

Ekipler, oto yedek modülü satan esnaflarla yaptıkları görüşmeler sonucunda cam kırıklarının yük nakliyatı yapan ağır vasıta araçlarının far tertibatına ilişkin olabileceği bilgisine ulaştı. Gülteken’in otopsi bulguları ve hayatını kaybetmesine neden olan çarpma açıları da incelendiğinde maktulün vefatına neden olan aracın kamyon yahut tır olabileceği ihtimali üzerinde duran takımlar, kaza yerine yakın bölgede bulunan iş yerlerine ilişkin güvenlik kameralarını tek tek incelemeye aldı.

Jandarma takımları kuşkulu araçların listesini çıkararak yaptıkları araştırma sonucunda şoför S.S’nin (64) eşgaline ulaştı. Kent genelindeki MOBESE kameralarını da inceleyen takımlar plakasını tespit ettikleri aracı 16 Ağustos’ta Ordu’dan Samsun’a giriş yaptığı sırada durdurdu. Şoför S.S. gözaltına alındı, soruşturma sürdürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.