CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Değişimin Önünü Sonuna Kadar Açacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonrasında partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ‘Bir seçim dönemini geçirdik. Elbette oturup değerlendireceğiz. Yolumuz doğrudur ve yükümüz ağırdır. Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir. Gemiyi limana sağlam götüreceğimi herkes bilsin. Değişimin önünü sonuna kadar açacağım” dedi.

Mayıs ayında yapılan seçim sonrasında Cumhurbaşkanlığı yarışını kaybeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

(TİP Milletvekili Can Atalay’ın tutuklu kalması hakkında) “Mazbatayı aldığı tarihten itibaren bu arkadaşımız tutuklu. Biz CHP olarak nerede haksızlık hukuksuzluk varsa o haksızlığın giderilmesi için mücadele ederiz. Önemli olan bir milletvekilinin Anayasa’ya aykırı olarak hapishanede tutulmasıdır. TBMM’nin onurunu haysiyetini koruyacak olan bir numaralı isim Meclis Başkanı, suskun davranamaz. Milletvekilinin hapisten çıkıp gelip yemin etmesi gerekiyor. Keşke bu konuşmayı hiç yapmasaydık.”

“Bir seçim dönemini geçirdik. Elbette oturup değerlendireceğiz. Her değerlendirmenin kendine göre artıları, eskileri olacaktır. Güzel bir atasözümüz var; “Yolu doğru olanın, yükü ağır olur” Yolumuz doğrudur ve yükümüz ağırdır. Biz 85 milyonun yükünü çeken bir partiyiz.”

“Mesele Kılıçdaroğlu olayı değildir. Kılıçdaroğlu bu büyük mücadelenin sadece bir neferidir. Ben CHP’nin bir üyesi olma şerefini bu partinin genel başkanı olma şerefini ömrüm boyunca taşıyacağım. Gemiyi limana sağlam götürmek kaptanın görevidir. Gemiyi limana sağlam götüreceğimi herkes bilsin. Değişimin önünü sonuna kadar açacağım”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir