Hedefler Açıklandı: Koparma Potansiyeli Gösteren 3 Altcoin Bunlar!

Kripto analisti Danielle du Toit, geçtiğimiz 2 hafta boyunca INJ ve SOL’un kilit destek seviyelerinden toparlanmayı başardığını belirtiyor. RAD’ın ise yakında son 2 hafta boyunca işlem gördüğü konsolidasyon kanalından çıkacağını söylüyor. Analiste göre, bu 3 altcoin yakında yukarı yönlü güçlü bir hareket görecek.

İlk sıradaki altcoin: Solana (SOL)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SOL, yükselişe geçti. SOL, geçtiğimiz 2 hafta boyunca grafiğindeki uzun vadeli pozitif trend çizgisinden toparlandı. Ardından, altcoin fiyatı basın zamanında büyük bir direnç seviyesinin üstesinden gelmeye çalışıyordu. 12 Eylül 2023’te SOL’un fiyatı, bu yılın Haziran ayından bu yana günlük grafiğinde oluşan pozitif bir trend çizgisinden geri döndü. O zamandan bu yana, SOL fiyatı 19,35 dolar bariyerini aşmayı başardı. Daha sonra bu seviyeyi de desteğe çevirdi. Bu da SOL’a 22,20 dolar direnç seviyesinde bir meydan okuma için gereken temeli sağladı.

SOL için günlük grafik. Kaynak: TradingView

SOL önümüzdeki birkaç gün içinde bu bariyerin üzerinde bir günlük mum kapatabilirse, takip eden 2 hafta içinde 25,55 dolarlık sonraki direnç seviyesine yükselmeye devam edebilir. Altcoin önümüzdeki 3 gün içinde 22,20 doların üzerinde bir günlük mum kapatamazsa bu yükseliş tezi geçersiz olur. Bu düşüş senaryosunda, SOL’un fiyatının kısa süre önce 19,35 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bu seviyenin desteğini kaybederse, bir sonraki önemli fiyat noktası olan 17,15 dolara düşmesi olası. Bununla birlikte, SOL’un 17,15 dolara düşmesinin önünde duran yukarıda bahsedilen pozitif trend çizgisi var.

İkinci sırada Injective (INJ) var

Kısa süre önce INJ, günlük grafiğinde kayda değer bir boğa teknik bayrağı tetikledi. Bu boğa bayrağı, altcoin fiyatının önümüzdeki hafta önemli bir direnç seviyesini aşmasına yol açabilir. Ancak onay alması gerekiyor. Basın zamanında, 20 günlük EMA çizgisi 50 günlük EMA çizgisinin üzerine çıkmaya çalışıyordu. Bu, INJ’nin son 20 gündeki momentumunun, altcoinin önceki 50 gün boyunca yaşadığı hacimden daha fazla yükseliş göstermesinin ardından gerçekleşti.

INJ için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Daha sonra, bu 2 teknik göstergenin kesişmesi, muhtemelen orta vadeli momentumun alıcılar lehine değiştiğini gösterecektir. Bu nedenle, altcoin fiyatının önümüzdeki 2 hafta içinde yükselmesi olası. Bu gerçekleşirse, INJ’nin 8,165 dolar direncini aşmak için gereken yükseliş baskısını alması mümkün. Bundan sonra, INJ fiyatı 9,975 dolardan bir sonraki önemli ölçüt seviyesine yükselmesi olası. Öte yandan, INJ’nin önümüzdeki hafta 8,165 dolar direnç seviyesinde ret görmesi işi değiştirir. Bu durumda, altcoin’in 7,278 dolardaki 50 günlük EMA çizgisine kadar geri çekilmesine yol açması olası. Bu teknik göstergenin altında bir kırılma, altcoin’i sonraki 48-72 saat içinde değerinin 6,845 dolarlık yakın destek seviyesine düşme riskiyle karşı karşıya bırakacaktır.

Son sırdaki altcoin: Radicle (RAD)

RAD son 2 haftadır bir birikim aşamasında. Bu konsolidasyon dönemi, muhtemelen altcoin fiyatı için güçlü bir kırılmadan önceki birikim. RAD geçtiğimiz 2 hafta boyunca 1,220 dolar ve 1,520 dolar aralığında işlem gördü. Ancak, RAD’ın nihayet bu yatay kanaldan çıkması mümkün. Basın zamanında, altcoin fiyatı, direnç seviyesi olarak hareket eden teknik bir gösterge olan 9 günlük EMA çizgisinin üzerinde işlem görüyordu.

RAD için günlük grafik. Kaynak: TradingView

RAD’ın önümüzdeki 3 gün boyunca 9 günlük EMA çizgisinin üzerinde bir pozisyonda kalması önemli. Bu durumda, mevcut konsolidasyon kanalının üst seviyesini aşmak için gereken desteğe sahip olabilir. Bundan sonra, RAD’nin günlük bir mumu 1.520 doların üzerinde kapatması gerekiyor. Bu gerçekleşirse, traderların bunu yükseliş olayı olarak görmesi olası. Ardından, RAD fiyatının önümüzdeki birkaç günde 1,960 dolara yükselmesi mümkün. Öte yandan, altcoin fiyatı önümüzdeki 48 saat içinde 9 günlük EMA çizgisinin altına düşerse, yükseliş tezi geçersiz olur. Bunun da RAD’ın önümüzdeki günlerde 1,220 dolardan destek aramasına yol açması olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx