Samsung, Galaxy S24 ailesinde tasarımı değiştirecek mi?

Şubat 2024’te tanıtılacak Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra modelleri ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı. Yayınlanan rapora göre Samsung, Galaxy S24 ailesinde Galaxy S23’te karşımıza tasarım çizgilerini koruyacak.

Galaxy S24 tasarımı selefi ile aynı olacak

Samsung, gelecek yıl tanıtacağı modellerde hem Exynos hem de Snapdragon işlemciye yer vercek. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 modeli ile tanıtılması beklenen versiyonlarda Hayes (A5xx) kod adlı iki adet ARM “silver” çekirdeği, Hunter (A7xx) kod adlı üç adet ARM “gold” çekirdeği, Hunter (A7xx) kod adlı iki adet ARM “titanium” çekirdeği ve bir adet ARM Hunter ELP (Xn) kod adlı gold Plus” çekirdeği bulunuyor.

Snapdragon 8 Gen 3, tekli çekirdek performansında 1.930 puan almayı başardı. Yeni işlemcinin çoklu çekirdek performansı ise 6.236 olarak karşımıza çıkıyor. Testin Android 13 işletim sistemine sahip bir cihaz ile yapıldığını belirtelim.

Ekran tarafında ise 144Hz tazeleme hızıne sahip Super AMOLED panel kullanılacağı belirtiliyor. Şirketin yeni modellerde ekran boyutlarında değişikliğe gidip gitmeyeceği henüz bilinmiyor.

Samsung, Galaxy S24 serisinde LPDDR5X ve UFS 4.1 teknolojilerine yer verecek. Gelecek yıl tanıtılacak cihazlarda 8/12 GB RAM seçenekleri sunulacak. Depolama tarafında ise 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB seçeneklerinin yer alacağı tahmin ediliyor.

Siz Samsung amiral gemisi modellerin tasarımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir