Ünlü 4 İsimden Heyecan Verici Bitcoin Tahminleri!

Bitcoin, son 5 ayda yatay seyirde takılı kalsa da, yatırımcıların ve analistlerin bakışları yaklaşan halving etkinliğinde. Bitcoin arzının yarı yarıya azalacağını işaret eden bu olay, tarihsel olarak BTC fiyatını önemli ölçüde etkilediği için heyecan dorukta. Ancak bu heyecan, Bitcoin’in nereye gideceği konusunda farklı görüşlere de yol açıyor. İşte çeşitli Bitcoin tahminleri ve uzmanların beklentilerine dair detaylar…

Yeni Bitcoin tahminleri dikkat çekti: Rekor seviyeler beklenmekte

Öncelikle Alan Tardigrade, iddialı bir tahmin gerçekleştirdi. Bitcoin grafiklerinde “cup ve handle” formasyonu gördüğünü belirterek yıl sonuna kadar 130.000 dolarlık iddialı bir hedef ortaya koyuyor. Bu, mevcut rekorun neredeyse üç katı anlamına geliyor. Çeşitli BTC fiyat modelleri, ufukları daha geniş olmasına rağmen yukarı yönlü bir hedef olarak 130.000 dolar civarında birleşiyor ve bunun 2025 sonlarında gelmesini bekliyorlar.

Diğer yandan Capriole Investments’tan Charles Edwards’ın 280 bin dolarlık beklentisi dikkat çekiyor. Edwards, Bitcoin’in geçmiş fiyat döngülerini baz alarak 2025 yılında 280.000 doları aşabileceğini öngörüyor. Bu görüş, Bitcoin’in olgunlaşmasına rağmen halen değerlenme potansiyeli taşıdığını savunmakta.

Ayrıca, ünlü yatırımcı Fred Krueger ise ETF yatırımlarının artacağını öngörüyor. Böylece önümüzdeki 2-3 ay içinde rekor seviyelere (64.000 dolar) ulaşılabileceğini belirtiyor. Bu görüş, ETF’lerin yarattığı talebin fiyatı hızlıca yukarı çekebileceğini öne sürüyor.

Daha muhafazakar tahminler de var

Diğer yandan 10X Research analisti Markus Thielen, makroekonomik koşullar, parasal politikalara işaret etit. Ayrıca ABD seçimleri gibi faktörleri de göz önünde bulundurdu. Bunları toplayarak, yıl sonuna kadar 70.000 dolarlık daha muhafazakar bir hedef öngörüyor. Bu görüş, halving dışında diğer etkilerin de dikkate alınması gerektiğini vurguluyor. Farklı hedefler ortaya atılmakta. Ancak analistlerin temel beklentisi Bitcoin fiyatının halving ile birlikte yukarı yönlü bir eğilime gireceği yönünde. Bu beklentiyi destekleyen faktörler ise şunlar:

  • Arzın azalması, talebin artması: Halving ile birlikte arzın azalması, talebin ise artması bekleniyor. Bu temel ekonomik ilke, fiyat artışına zemin hazırlayabilir.
  • ETF yatırımlarının etkisi: ABD’de onaylanan spot Bitcoin ETF’lerine yatırım devam ediyor. Bu da talebi artırarak fiyatı yukarı çeker.
  • ABD seçim döngüsü ve tarihsel veriler: 2012, 2016 ve 2020 yıllarında halving ile seçim döneminin örtüştüğü yıllarda Bitcoin fiyatı ortalama %192 arttı. Bu da benzer bir senaryoya işaret ediyor.

Bitcoin yatırımcıları, yaklaşan halving ile birlikte heyecanlı ve farklı beklentilerle karşı karşıya. Bazıları agresif yükselişler öngörürken, bazıları daha muhafazakar yaklaşıyor. Ancak genel eğilim, arzın azalması ve talebin artmasıyla birlikte Bitcoin fiyatının yukarı yönlü bir seyir izleyebileceği yönünde. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız ve risk toleransınızı göz önünde bulundurarak karar vermeniz önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx